Nabór wniosków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)

Print Drukuj

POWIATOWY URZĄD PRACY W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO  PRACOWNIKÓW I PRACODAWCY Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

Do składania wniosków  zapraszamy Pracodawców spełniających minimum jeden z priorytetów w ramach limitu rezerwy. W związku z chęcią udzielenia wsparcia jak największej liczbie Pracodawców, pierwszeństwo ubiegania się o dofinansowanie umożliwia się Wnioskodawcom, którzy nie otrzymali dofinansowania w roku bieżącym.
W przypadku braku wniosków spełniających kryteria limitu rezerwy dopuszcza się spełnienie innego z priorytetów określonych na 2023 rok.
Wnioski będą przyjmowane w dniach 05-08.09.2023r. (decyduje data wpływu do Urzędu!)
Środki w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą być przeznaczone na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców zgodnego z ustalonymi priorytetami wydatkowania na rok 2023:
 
Limit podstawowy:
Priorytet 1: Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
Priorytet 2: Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów technologii i narzędzi  pracy.
Priorytet 3: Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie Zawodach deficytowych.
Priorytet 4: Wsparcie kształcenia ustawicznego dla nowozatrudnionych osób (lub osób, którym  zmieniono zakres obowiązków) powyżej 50 roku życia.
Priorytet 5: Wsparcie kształcenia  ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
Priorytet 6: Wsparcie kształcenia ustawicznego osób poniżej 30 roku życia w  zakresie umiejętności cyfrowych oraz umiejętności związanych z branżą energetyczną i gospodarką odpadami.
 
Limit rezerwy:
Priorytet A: Wsparcie   kształcenia   ustawicznego   pracowników  Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów   Terapii   Zajęciowej,   Zakładów   Aktywności Zawodowej,   członków   lub   pracowników spółdzielni Socjalnych oraz  pracowników  zatrudnionych  w  podmiotach  posiadających  status przedsiębiorstwa społecznego          wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonych przez MRiPS.
Priorytet B: Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
Priorytet C: Wsparcie   kształcenia   ustawicznego   w   obszarach /branżach  kluczowych  dla  rozwoju  powiatu / województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
Priorytet D: Wsparcie  kształcenia  ustawicznego  instruktorów praktycznej nauki  zawodu bądź osób mających zamiar podjęcia się  tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu  uczniowskiego  oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.
Priorytet E: Wsparcie  kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac  w   szczególnych   warunkach  lub  o  szczególnych  charakterze, a którym   nie  przysługuje  prawo  do  emerytury pomostowej.
 
Do wskazanego priorytetu należy załączyć stosowne Oświadczenie!
 
Koszt wydatkowania środków KFS na jednego uczestnika w ciągu roku kalendarzowego nie może przekroczyć kwoty 300% przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego na dzień złożenia wniosku zgodnie z opublikowaną kwotą w Monitorze Polskim.    
                                                                                                                                 
Przy rozpatrywaniu wniosków PUP ocenia m.in.:
  1. zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania  środków KFS na dany rok;
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanego ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS.
     
Szczegółowych informacji udziela:
Specjalista ds. programów  – Izabela Jakubowska  e-mail: i.jakubowska@pupostrow.pl  tel. 62 73 73 253                                           
Specjalista ds. programów – Sławomira Makowska e-mail: s.makowska@pupostrow.pl     
 
Informacje wraz z zasadami przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego ostrowwielkopolski.praca.gov.pl/
 
Kompletne i poprawnie wypełnione wnioski można składać we wskazanych dniach od godziny 7.30 do godziny 15.30
 
1. ROZPATRZENIU BĘDĄ PODLEGAŁY WNIOSKI WYPEŁNIONE POPRAWNIE Z WYMAGANYMI ZAŁĄCZNIKAMI NA AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCYCH DRUKACH.
2. BEZ ROZPATRZENIA POZOSTANĄ WNIOSKI, KTÓRE NIE SPEŁNIAJĄ FORMALNYCH WYMAGAŃ, DO KTÓRYCH NIE ZOSTAŁY ZAŁĄCZONE WYMAGANE DOKUMENTY LUB ZŁOŻONE ZOSTAŁY NA NIEAKTUALNYCH DRUKACH.
 
Informacje o publikacji dokumentu